Bezpečí

Chrániče, alarm, silné zdi domu, bezpečnostní zámek, pojišťovny… tohle vše můžu mít, chránit se vším co je dostupné, ale jaký pocit mi to dává? Umožní tyto strategie cítit se bezpečně, nebo prohlubují propast strachu uvnitř jedince.

Když jsme k sobě upřímní a nacítíme se na vnitřní dítě, můžeme zjistit, že tendence se ochránit, hledání rizik a jejich potřeba je eliminovat, vedou do pasti zacyklenosti se bez možnosti zažít co nám uvnitř chybí. Slýchali jsme, že pokud se nám “něco“ stane, rodiče se zlobí, nebo trestají, a pak je možné, že se nám “NIC “  neděje !!!!

Strach.. může ochránit strach? Můžeme se cítit klidně, když se o nás někdo bojí namísto důvěry?

Můžeme jako malí v matčině náručí rozpoznat, že nekřičí na nás, ale na tátu, který nedělá co by chtěla?

Je možné přestat plakat, když táta křičí “přestaň řvát!!”?

Můžeme nereagovat na napětí v rodině, vycházející z pocitu nedostatku a vzájemného obviňování?

Jak snadno se může vypěstovat připoutanost k iluzornímu pocitu bezpečí, který přesvědčuje, že potřebujeme ochránce!!!

Kdo vyrůstal v minulém režimu, asi si vzpomene jak nesplatitelný a snadno vymahatelný může být stav očekávané návratnosti vděčnosti za osvobození a příslib budoucí “ochrany”.

Platit za ochranu volbou vzdání se svobodné vůle, nevnímáme jako dobrou volbu.

To, co vnímám jako skutečný pocit bezpečí, klíčí pouze pokud vyrůstáme a jsme obklopeni lidmi kteří bezpečí cítí a vnímají jako stav svého bytí. Chápou, dostávali a dávají odpovědi, Vnímají jak ponížení a ironie bolí.. a tendence manipulovat strachem, je jim naprosto neznámá a cizí…

Ne chrání, ale svou existencí učí, že rovnováha  a vnitřní klid, vycházející z respektu a moudrosti, smýšlení bez hodnocení a posuzování, respekt a úcta k Životu.. tohle investováno se vrací jako investice zpět tím, že když vyzařují klid a důvěru, není moc, která by někoho v této energii mohla ohrozit.

Nedostali jsme to? ANO a proto můžeme být první v generacích, kdo to začne po vyrovnání  SE NABÍZET :)) namísto jsi v bezpečí, sdílet JSEM v bezpečí, jsem beze strachu. Namísto ochráníme té, ukážu ti jak být se sebou beze strachu, což spontánně generuje stav bezpečí.

Děkuji

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.