LÁSKA

Před lety jsem viděla Americký černobílý film točený v roce 1962 podle skutečné události, s Českým názvem Divotvůrkyně. Příběh se odehrával v rodině, kde se narodilo dítě hlucho -slepé. Rodina nechala holčičku dělat cokoli, protože neobjevili způsob komunikace. Litovali ji a nebo se zlobili a stranili z bezmocnosti. Objevili ženu, která měla zkušenosti se životem lidí se zrakovým postižením, a sama měla slabý zrak. Požádali ji, aby s jejich dcerou pracovala jako vychovatelka. Divotvůrkyně se rozhodla přes odpor rodičů, objevit komunikační kanál a zprostředkovat kontakt s vnějším světem. Celý proces působil děsivě a dramaticky a opakováním s nezdolnou odvahou to nevzdat, dítě zareagovalo a pochopilo. Co nazývat láskou, to co nabízeli rodiče, Divotvůrkyně……..

V ZOO kam se chodím učit pozorováním zvířat, jsem viděla situaci kdy matka gorila, sedící na kmeni, nechává mládě, aby se pokoušelo dostat k ní do náruče. Paní stojící vedle mě pronesla, “Podívejte se na ni, proč mu nepomůže, chudinkovi. To já bych ji nenechala”…
Ano. Nenechala.
Co nazvat Láskou…nechat, nenechat….

Pro mě se pod tímto pojmem skrývá cit neomezeného spojení všeho se vším. Stav sdílení informací a skutečnosti kdy cítím že “to proudí” 
Co pro vás znamená pojem LÁSKA…

Děkuji

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.