ENERGIE

Vnímala jsem určité energetické nesrovnalosti v těle. Přebytky, nedostatek energie v celém těle, nebo v určité oblast a přišel mi vhled.
Dítě přichází na svět s potřebou být ve své správnosti. Pokud je mu to umožněno, cítí se v bezpečí.
Co se ale stane, když je matka rozrušená, nebo má trvalé aktivní traumata v podvědomí a není si toho vědoma. Dítě je vystavováno rozrušování a není v jeho silách, ať se sebevíce snaží, dostat se k sobě do stavu citu spojení.
Pokud tento stav trvá dlouho a překlene práh snesitelnosti, dítě začne projevovat nevoli. Křičí, kope a pokud to není vyslyšeno, cítí bezmocnou zlost a zoufalství, které pro něho nemá hranic. Děje se to v přítomnosti. Pro dítě není možné v raném věku si uvědomit, že něco skonči, protože ještě není schopno vnímat čas. Energie vyrobena hněvem proto, že mu nedávají to co potřebuje, se kumuluje a potřebuje ventilovat. Pokud nemá volný průchod a dítěti je sdělováno, že to jak se projevuje není vítáno, že zlobí, nemá k tomu důvod a podobně, co se asi stane s touto již vyrobenou energii?
Je možné, že se dostává ven pomocí zvýšené teploty, nebo horečky?
Co když je kašel vyjádřením té zoufale marné snahy cítit se přirozeně ve své správnosti? Co když to, co nazýváme Rýmou, je jen potřeba zadržených nevyplakaných slz se dostat z pasti uzavření se v Hodnému dítěti… je možné, že pokud matka na projev dítěte reaguje protitlakem, zlostí, odmítáním a potlačením projevu, vytvoří se v dítěti program NEMŮŽU?
NESMÍM, to nejde, to není možné…
Energie hněvu může být mohutná a pokud hořečnatý stav k uvolnění nestačí, je možné, že se dostává ven zánětem?
Nebo že se stane tukovou vrstvou v oblasti těla kde se odmítáním projevovalo nejčastěji, nebo že člověka tuk zabalí jako peřinka ..
Když budeš zlobit, tak tě čerti odnesou do pekla…
Umíte se představit větší peklo než být většinu života, nebo dokonce celý, uzavřeni bezmocností ve svém vlastním hněvu a vařit se v něm bez možnosti svobodně a spontánně ho projevit?
Vždyť přece nesmíme dělat ostudu… hanbu..nechtějí se za nás stydět..
Co dítě v ten moment cítí? Může věřit, že jde rodičům skutečně o něj?
Že HO mají rádi?
Děkuji

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.